Falkon coraz bliżej!


Już w listopadzie na fanów fantastyki czeka wielkie święto: siedemnasta edycja Festiwalu Fantastyki Falkon w Lublinie. Jakie atrakcje przygotowali dla Was organizatorzy?

W dniach 4-6 listopada 2016 roku na terenie Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11wystartuje kolejna edycja Falkonu. Trzydniowa impreza rozpocznie się o 12:00 w piątek i potrwa do godz. 16:00 w niedzielę.

Głównym organizatorem XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon 2016 jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Partnerami Falkonu 2016 są: Targi Lublin S.A., Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie.

Dla uczestników przygotowano kilkanaście spotkań autorskich, m.in. z Andrzejem Pilipiukiem, Jackiem Komudą, Mają Lidią Kossakowską, Jarosławem Grzędowiczem, Marcinem Przybyłkiem i Jakubem Dębskim. Nie zabraknie też innych stałych punków programu: prelekcji popularnonaukowych, paneli dyskusyjnych i konkursów, w tym wyczekiwanego turnieju KOSplay oraz czwartej edycji Larpów Najwyższych Lotów. Tegoroczny motyw przewodni jest zainspirowany teoriami spiskowymi, a gry terenowe rozgrywać się będą na terenie Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego, pod hasłem „Najlepsze kasztany są na placu Pigalle! – czyli spiski, tajne stowarzyszenia i agenci wywiadu”.

W programie festiwalu przewidziano także następujące eventy: Konkurs na Najlepszego Gracza(gier fabularnych) NERD, Drużynowe Mistrzostwa Polski Gier Planszowych, pokazy i prezentacje, koncerty, przedstawienia, projekcje filmów, Strefa Gier ze stanowiskami komputerowymi i konsolami, a także Games room, gdzie na uczestników czekać będą gry planszowe i karciane. Oczywiście nie zabraknie stoisk wystawców z książkami, komiksami, grami, biżuterią i wszelkimi gadżetami dla fanów fantastyki.

 

(zdjęcia z ubiegłorocznej edycji)

Bezpłatne noclegi dla uczestników Falkonu znajdować się będą na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 w Lublinie.

Bilety
możecie już nabyć w przedsprzedaży za pośrednictwem systemu biletin.pl. Karnet trzydniowy na Falkon w przedsprzedaży kosztuje 45 zł, a w dniu wydarzenia 50 zł. Bilet ulgowy to koszt 30 zł.

Po szczegółowe informacje zapraszamy Was na stronę główną festiwalu falkon.co oraz fanpage wydarzenia na Facebook.
Gorąco Polecamy, warto . 🙂

COMMENTS